Miliony wydane, stadionu brak!

Kompromitacja prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja z Koalicji Obywatelskiej – miasto zrywa współpracę z firmą odbudowującą stadion Górnika Wałbrzych

Odbudowa stadionu Górnika Wałbrzych w dzielnicy Nowe Miasto to długa historia. Dzięki wielu rozmowom w 2022 rząd Mateusz Morawiecki przeznaczył na rewitalizację stadionu blisko 40 milionów złotych – 100% kwoty o którą wtedy wnioskowało miasto Wałbrzych na ten cel. Dodatkowe środki wyłożył Urząd Marszałkowski, w którym pełniłem wtedy funkcję wicemarszałka województwa.

Prezydent miasta Roman Szełemej dostał pełną kwotę i ponad 3 lata na realizację inwestycji. Pomimo, że okroił projekt na tyle, że nie spełnia wymogów do rozgrywania najważniejszych zawodów, to i tak nie dowiózł.

Nieudacznictwo po wałbrzysku jest w moim przekonaniu jednym z lepszych argumentów za utrzymaniem dwukadencyjności w samorządach. Ale jeszcze chwilę będziemy musieli się pomęczyć…

ŹRÓDŁO: Grzegorz Macko – Poseł na Sejm RP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *