Starosta wałbrzyski nagrodził artystów

W dniu 02.12.2015 r. o godz. 9.00 zostały wręczone przez Starostę Wałbrzyskiego, w obecności Członka Zarządu Pana Mirosława Potapowicza oraz Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Wałbrzyskiego Pana Stanisława Janora – nagrody za osiągnięcia w dziedzinie artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w 2015 r. Na podstawie Uchwały Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego nr 128/2015 z dnia 13 listopada 2015 roku przyznano te szczególne tytuły w dwóch kategoriach:

1. Indywidualnej – laureatem tej nagrody jest Pan Witold Kozakowski z Jedliny-Zdroju. Muzyk, pedagog, publicysta, dziennikarz, animator i organizator przedsięwzięć kulturalnych. Prowadzi także regularną działalność pedagogiczną, której efektem są nagrody i wyróżnienia zdobywane przez uczniów na konkursach gitarowych.

2. Laureaci zbiorowej nagrody:

– Góralska kapela „Janicki” – powstała w 1999 roku i tworzy ją rodzina Janików z Borówna. W 2003 roku do kapeli dołączył prawie 30 osobowy zespół “Janicki” utworzony na bazie chóru Te Deum z Czarnego Boru. Prezentują folklor góralski szerokiego Podhala: zwyczaje, stroje, gawędy i gwarę, specyficzny humor góralski, muzykę i taniec. Kapela jest laureatem wielu nagród artystycznych na Dolnym Śląsku i w Polsce. Koncertuje na terenie kraju i poza jego granicami.

-Zespół ludowy „Grzędowianki” powstał 8 marca 1987 r. przy Kole Gospodyń Wiejskich w Grzędach, którego założycielką i kierowniczką była Pani Janina Łaciak. Zespół liczy 14 kobiet, których wspólnym zainteresowaniem jest muzyka ludowa. Występują na wszystkich imprezach cyklicznych, przeglądach piosenek ludowych i festiwalach międzynarodowych. W czerwcu 2012 roku obchodził 25-lecie istnienia.

– Zespół ludowy „Radość” z Witkowa powstał w 2012 dzięki zaangażowaniu członków lokalnego klubu seniora. Uzdolnieni muzycznie członkowie „Radości” śpiewają tradycyjne pieśni, piosenki i przyśpiewki, zaczerpnięte z bogatego repertuaru zasłyszanego od naszych babć i mam. Bierze również udział w imprezach organizowanych przez gminę Czarny Bór i gminy ościenne.

źródło: Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *