Wałbrzyszanie biegali w Trzebnicy

1600 zawodników stanęło na starcie 31. Trzebnickiego Ulicznego Biegu Sylwestrowego Trzebnica 2015. Impreza odbyła się pod hasłem „Każdy powód jest dobry, aby biec”.

Spośród wałbrzyszan najszybszy był Daniel Pietrzyk (167). Paweł Grzesik był 304, w pierwszej pięćsetce zmieścili się jeszcze Marek Gulacz (431) i Tomasz Przybysz, który ukończył dziesięciokilometrową trasę jako 439. „Okrągłe”, 1000. miejsce zajął Rafał Hoja, weteran tras biegowych Józef Żuk był 1470. Spośród pań reprezentujących Wałbrzych najszybsza była Joanna Hoja (605), a wkrótce po niej metę osiągnęła Agnieszka Jankowicz (629). 726. była Katarzyna Bawiec.

Podczas rywalizacji zebrane zostały środki finansowe na rehabilitację 17-letniego Szymona Bisagi, który uległ wypadkowi i wymaga kosztownej rehabilitacji. W tym roku przekazano rekordową kwotę 14 825,00 zł. Dodatkowo Fundacja PKO Bank Polski Oddział w Trzebnicy przekazała 10 000,00 zł.

Po raz kolejny Patronat Honorowy nad imprezą objęła Urszula Włodarczyk – nauczyciel akademicki, polska lekkoatletka, czołowa wieloboistka świata, trzykrotna olimpijka i dwukrotna medalistka mistrzostw świata w hali.

Zwycięzcą 31. Trzebnickiego Ulicznego Biegu Sylwestrowego wśród mężczyzn został Artur Kozłowski z Sieradza, który 10 km trasę przebiegł w czasie: 00:30:11. Wśród kobiet najlepsza była Dominika Napieraj z Wrocławia, uzyskując czas: 00:34:22.