Do udziału w projekcie zaproszone zostały artystyczne grupy dziecięce i młodzieżowe z różnych środowisk i krajów tj. z Polski, Ukrainy, Gruzji i Rumunii. Efektem ich wspólnej pracy artystycznej będzie interdyscyplinarny, wielokulturowy spektakl stworzony przez wszystkich zaproszonych artystów, zaprezentowany na profesjonalnej scenie w Wałbrzychu i Wrocławiu.
Projekt odpowiada na potrzebę stworzenia przestrzeni dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami do integracji, działań kreatywnych i uczestnictwa w wysokiej jakości spektaklach prezentujących zarówno różnorodne sztuki performatywne, jak i dziedzictwo kulturowe różnych krajów świata. Ideą projektu jest różnorodność jako wartość oraz wiara w to, że każda osoba, niezależnie od pochodzenia czy stopnia niepełnosprawności, może wnieść pozytywny wkład w otoczenie. Sztuka jest narzędziem, które pozwala to wyrazić.
Grupy artystyczne zaproszone do Brave Kids Together uczestniczyć będą w warsztatach prowadzonych przez doświadczonych instruktorów artystycznych. Jedną z najistotniejszych zasad modelu pracy Brave Kids jest zasada „dzieci uczą dzieci”. Warsztaty oparte są na partnerstwie między dorosłymi i uczestnikami, czemu towarzyszy atmosfera szacunku i otwartości. Projekt angażuje różne grupy społeczne i wiekowe, integruje i włącza w lokalne życie kulturalne, wzmacnia współpracę między organizacjami zajmującymi się edukacją pozaformalną, terapeutami, artystami, pedagogami specjalnymi, wolontariuszami i seniorami.
W projekcie biorą dzieci ze Szkoły Specjalnej nr 10 w Wałbrzychu oraz dzieci z Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych”.