Świdnica też ma mapę miejsc niebezpiecznych

– Chodzi o to, by uświadomić sobie z jakimi zagrożeniami mamy do czynienia i je eliminować – mówił podczas spotkania komendant policji, Krzysztof Niziołek. – Czekamy na Państwa sugestie dotyczące miejsc szczególnie niebezpiecznych.
Zgodnie z dotychczas sporządzoną mapą najbardziej zagrożonymi miejscami w powiecie świdnickim jest miasto i gmina Świdnica. W minionym roku odnotowano tu aż 1776 zdarzeń krymianlnych. Ta liczba i tak jest mniejsza o połowę w stosunku do roku 2014. – To duży powód do radości, bo liczba zdarzeń w każdym roku maleje. Z naszych statystyk wynika, że mieszkańców martwią najbardziej brawurowi kierowcy oraz wandale – mówił z kolei Adam Mazur, szef wydziału prewencji.
Policja przedstawiła tez raport z szeregu debat, które odbyły się z mieszkańcami poszczególnych miast. Wśród największych oczekiwań mieszkańców znalazły się piesze prewencyjne patrole oraz monitoring lokali w których podaje się napoje alkoholowe.
Podano też statystyke wypadków. Najniebezpieczniejszą drogą w powiecie świdnickim jest krajowa nr 35 a także wojwódzkie 379 i 385.
Zgodnie z założeniami tworzenia mapy miejsc kazdy uczestnik zespołu ma co kwartał przesyłać do komendy policji swoje uwagi dotyczące konieczności poprawy bezpieczeństwa na danym terenie.
Dodajmy, że podobne prace prowadzone są na terenie województwa dolnośląskiego. W poszczególnych powiatach, odbywają się konsultacje i spotkania z mieszkańcami, przedstawicielami samorządów lokalnych i służb oraz innych instytucji, zajmujących się problematyką bezpieczeństwa i porządku publicznego dotyczące opracowania „Mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”. Stworzenie map pozwoli na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie skali i rodzaju zagrożeń na terenie kraju i w poszczególnych regionach. Będą one istotnym elementem procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i społecznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *