– Przyjęcie polityki antykorupcyjnej nie jest dowodem na to, że w instytucji wystąpiły przypadki takich zdarzeń. Przygotowanie tego dokumentu świadczy o dojrzałości organizacji do prowadzenia polityki przejrzystego systemu administrowania i obsługi klienta – mówi Tokarska.
Polityka Antykorupcyjna to dokument, który otrzymali wszyscy naczelnicy, w celu wdrożenia. W minionym roku odbyło się też szkolenie z przedstawicielami CBA , w celu uświadomienia pracowników o zagrożeniach korupcyjnych w administracji oraz w celu wyeliminowania lub zmniejszenia zdarzeń korupcyjnych. Brali w nim udział wszyscy naczelnicy oraz osoby, które w tym czasie
mogły uczestniczyć w szkoleniu. Dokument ten znajduje się w ekspozycji w każdym pokoju Starostwa. Zapoznali się z nim wszyscy pracownicy. Nadto wszyscy pracownicy otrzymali opracowanie ” Wskazówki antykorupcyjne dla urzędników” przygotowane przez Centralne Biuro Antykorupcyjne.
– Podnoszenie świadomości pracowników co do zachowań noszących znamiona mobbingu, powołuje komisję, której zadaniem jest obiektywne rozpatrzenie zgłoszenia-ustalenie czy zgłoszenie jest zasadne i czy wystąpiło lub występuje zjawisko dyskryminacji lub mobbingu – mówi Tokarska.