
Kierownik USC we Wrocławiu, Henryk Kalinowski, dokonał wczoraj pierwszej w Polsce transkrypcji aktu małżeństwa jednopłciowego bez oczekiwania na wyrok sądu. Decyzja zapadła po prostu po złożeniu wniosku.
To może być przełomowy moment dla wielu par w całym kraju i sygnał, że praktyka urzędów zaczyna zmieniać się szybciej niż przepisy.
Gratulacje dla Ryszarda i Tomasza!
I słowa uznania dla kierownika USC za odwagę oraz podjęcie decyzji, która wywołuje ogromne emocje i dyskusję w całej Polsce.
W poniedziałek o godz. 12:00 przed Urzędem Stanu Cywilnego we Wrocławiu odbędzie się oficjalne odebranie odpisu aktu małżeństwa oraz konferencja prasowa.
Organizatorzy zachęcają pary jednopłciowe zawierające małżeństwa za granicą do składania wniosków o transkrypcję także w Polsce.
„Da się” — komentują aktywiści.
A Wy, co o tym sądzicie?
Foto/źródło Homokomando
