Pożar lasu – Góra Małosz (Leśnictwo Glinica)

W dniu wczorajszym na terenie Leśnictwa Glinica, w rejonie Góry Małosz, doszło do pożaru uprawy oraz młodnika leśnego. Ogień objął powierzchnię około 3 hektarów.

W działaniach gaśniczych uczestniczyły zastępy Państwowa Straż Pożarna z Wałbrzycha oraz 7 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

Akcję wspierały również siły Lasów Państwowych , w tym samoloty gaśnicze Dromader, śmigłowiec 🚁, samolot AN-2 oraz samochód gaśniczy Nadleśnictwa Wałbrzych.

Dzięki sprawnej i skoordynowanej współpracy wszystkich służb pożar został opanowany. Obecnie trwa szacowanie strat.

Szczególne podziękowania kierujemy do rowerzysty , który bezinteresownie wsparł działania ratownicze – taka postawa zasługuje na uznanie!

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w lasach.

Panująca susza znacząco zwiększa zagrożenie pożarowe – wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do poważnego zdarzenia.

Dziękujemy wszystkim służbom za zaangażowanie i profesjonalizm!

Opracował: ogn. Paweł Siodłak

ŹRÓDŁO: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu

ZDJĘCIA: Nadleśnictwo Wałbrzych, Lasy Państwowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *