W dniu wczorajszym na terenie Leśnictwa Glinica, w rejonie Góry Małosz, doszło do pożaru uprawy oraz młodnika leśnego. Ogień objął powierzchnię około 3 hektarów.



W działaniach gaśniczych uczestniczyły zastępy Państwowa Straż Pożarna z Wałbrzycha oraz 7 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.


Akcję wspierały również siły Lasów Państwowych , w tym samoloty gaśnicze Dromader, śmigłowiec
, samolot AN-2 oraz samochód gaśniczy Nadleśnictwa Wałbrzych.



Dzięki sprawnej i skoordynowanej współpracy wszystkich służb pożar został opanowany. Obecnie trwa szacowanie strat.

Szczególne podziękowania kierujemy do rowerzysty , który bezinteresownie wsparł działania ratownicze – taka postawa zasługuje na uznanie!



Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w lasach.
Panująca susza znacząco zwiększa zagrożenie pożarowe – wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do poważnego zdarzenia.
Dziękujemy wszystkim służbom za zaangażowanie i profesjonalizm!
Opracował: ogn. Paweł Siodłak
ŹRÓDŁO: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu
ZDJĘCIA: Nadleśnictwo Wałbrzych, Lasy Państwowe
