MKS AQUA ZDRÓJ WAŁBRZYCH : EXACT SYSTEMS NORWID CZĘSTOCHOWA

Nadchodzi 3 kolejka rundy zasadniczej siatkarskiej I ligi mężczyzn. W sobotę, 14 października do Centrum Aktywnego Wypoczynku AQUA ZDRÓJ w Wałbrzychu przyjedzie niepokonany dotąd Exact Systems Norwid Częstochowa.

Norwid to dobrze nam znany zespół. W poprzednim sezonie 2016/2017 wałbrzyska drużyna spotykała się z częstochowianami aż siedmiokrotnie. W rundzie zasadniczej było 1:1 –  Norwid wygrał u siebie 3:0, a Wałbrzych przed własną publicznością pokonał gości po tie breaku. Tabela po rundzie zasadniczej ukształtowała się w ten sposób, że obie drużyny musiały walczyć ze sobą o utrzymanie się w lidze.  Do wyłonienia zwycięzcy potrzeba było rozegrać aż 5 spotkań! Górą okazali się zawodnicy Victorii Wałbrzych,  dzięki czemu po niezwykle emocjonującym sezonie utrzymali się w lidze.  Końcowy  bilans pojedynków obu zespołów w sezonie 2016/2017  to 4:3 dla Wałbrzycha.  Mocno wierzymy, że naszej drużynie uda się dobrze rozpocząć tegoroczny pojedynek z częstochowianami.

Po dwóch kolejkach sezonu 2017/2018  Norwid zajmuje 4 miejsce (6pkt, sety 6:2), a MKS AQUA ZDRÓJ 8 miejsce (2pkt, sety 4:5) .  Walka oraz wyrównany mecz, po którym ostatecznie przegraliśmy we Wrześni (3:1) potwierdza jednak, że drużyna trenera Janusza Bułkowskiego jest w stanie walczyć jak równy z równym z każdym rywalem.

Po raz kolejny liczymy na mocne wsparcie trybun. Podczas inauguracyjnego spotkania z AGH Kraków, frekwencja wyniosła ponad 1000 widzów! To było wielkie siatkarskie święto, które chcemy powtarzać na każdym kolejnym meczu w roli gospodarza.