Czy prezydent Szełemej ponownie straci pracę w szpitalu?

c9092288bb48711ae405279bd9bba80c_XL.jpg

Czy prezydent Szełemej ponownie straci pracę w szpitalu?

Wyrok Sądu Pracy w Świdnicy przywracający Romana Szełemeja do pracy w wałbrzyskim szpitalu został uchylony! Okręgowy Sąd Apelacyjny uchylając w całości wyrok świdnickiego Sądu Pracy uznał, że ten pierwszy nie odnosił się do kluczowych kwestii związanych z naruszeniami zasad pracy przez doktora Szełemeja.
Przypomnijmy, że Szełemej został dyscyplinarnie zwolniony z pracy w Szpitalu im. dra Alfreda Sokołowskiego we wrześniu 2022 roku. Według ówczesnej dyrektor szpitala Adrianny Tomusiak, Szełemej samowolnie opuszczał szpital w czasie pełnienia dyżurów, niezgodnie z prawdą ewidencjonował i rozliczał swój czas pracy oraz korzystał z zastępstw innych lekarzy niezgodnie z prawem. Łączył kilka funkcji między innymi lekarza kardiologa, ordynatora oddziału i koordynatora SOR-u, co pozwalało mu na pobieranie ogromnych kwot pieniędzy.
Prezydent Szełemej odwołał się od decyzji szpitala i wniósł pozew o Sądu Pracy w Świdnicy. Świdnicki Sąd nakazał natychmiastowe przywrócenie Szełemeja do pracy. Ten podjął zatrudnienie i obecnie pracuje na ¼ etatu pracując 2 godziny dziennie od poniedziałku do piątku.
Tymczasem według Sądu Apelacyjnego, wyrok I instancji został wydany z pominięciem kluczowych dla sprawy kwestii wskazujących na poważne naruszenia obowiązków pracowniczych przez dra Szełemeja. Sędzia orzekającą uchyliła wyrok I instancji w całości zwracając go do ponownego rozpatrzenia. Podkreśliła jednocześnie, Że Sąd I instancji zaniechał ustalenia czy doszło do ciężkiego naruszenia prawa pracy przez Szełemeja. Skrupulatnie wyliczyła czas pracy prezydenta i wykazała niezbicie, że był on bardzo nieprecyzyjnie ujmowany w dokumentach rozliczeniowych przekazywanych przez dra Szełemeja szpitalowi.
Czy doktor Szełemej ponownie straci pracę w szpitalu? Czy szpital ponownie zaufa świdnickiemu Sądowi, czy poprosi o przeniesienie sprawy do innego Sądu? Na te i na inne pytania odpowiedź poznamy w jutrzejszym wywiadzie z dyrektorem wałbrzyskiego szpitala.

ARTYKUŁY POWIĄZANE:

Rzeka pieniędzy wypływa ze szpitala i płynie do prezydenta Szełemeja.

https://www.dami.walbrzych.pl/polityka-3/item/25496-kogo-oszukuje-prezydent-szelemej/

One thought on “Czy prezydent Szełemej ponownie straci pracę w szpitalu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *