Po głośnej aferze wynurzył się w wodociągach

Były wicewojewoda i były wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Kamil Zieliński wrócił do łask środowiska związanego z Prawem i Sprawiedliwością.

Usunięty w atmosferze ogólnopolskiego skandalu związanego z tzw „wałbrzyskimi taśmami prawdy PiS”, ujawnionymi przez Telewizję DAMI Region. Taśmy ukazały patologiczne zachowania pracowników wałbrzyskiej strefy blisko związanych z Kamilem Zielińskim. Taśmy ujawniły również sposoby finansowania podmiotów sektora prywatnego i instytucji powiązanych z PiS-em. W wyniku ogólnopolskiej afery Kamil Zieliński został zwolniony z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu i do dnia 3 lipca 2024 roku pozostawał w politycznym niebycie. Konsekwencją wałbrzyskiej afery ujawnionej przez TV DAMI Region było rozwiązanie wałbrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości.

Kamil Zieliński wypłynął na powierzchnię w noworudzkich wodociągach. Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska powołała go jako przedstawiciela Gminy Nowa Ruda w skład rady nadzorczej Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Nowej Rudzie.

Poniżej przytaczamy linki do materiałów związanych ze skandalem:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *