POLITYCZNE TRZĘSIENIE ZIEMI WE WROCŁAWIU!

Jest porozumienie po rozmowie Sutryk–Jaros

Po spotkaniu prezydenta Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk z liderem dolnośląskich struktur Koalicja Obywatelska i ministrem Michał Jaros zapadły decyzje, które mogą całkowicie przemeblować układ sił w ratuszu.

Jak ustaliliśmy – potwierdzając wcześniejsze doniesienia – doszło do porozumienia.

Rozmowy nie były łatwe, ale zakończyły się politycznym „dealem”. Z naszych informacji wynika, że temat zmian był przesądzony, a spotkanie tylko przypieczętowało ustalenia.

Nieoficjalnie: o kulisach rozmów mówił też Michał Jaros w rozmowie z Telewizją Dami Region.

Efekt? W maju polecą stanowiska.

Z wrocławskiego magistratu mają odejść:

• Renata Granowska

• Michał Młyńczak

To ruch, o którym w politycznych kuluarach mówiło się od dawna – szczególnie w kontekście napięć i utraty wsparcia w strukturach KO.

Kto wchodzi do gry?

Nowym wiceprezydentem ma zostać Grzegorz Roman – doświadczony urzędnik i jeden z ludzi związanych z rozwojem regionu.

Drugie stanowisko – według nieoficjalnych informacji – obejmie Mateusz Żak, bliski współpracownik Jarosa.

Jeśli to się potwierdzi, będzie to jedna z najgłośniejszych roszad personalnych w ostatnich latach we Wrocławiu

Co ważne – zmiany nie obejmą wszystkich. Na stanowiskach pozostają:

• Ryszard Kessler

• Jakub Mazur

Kulisy? Jedno zdanie powtarza się najczęściej: „to efekt politycznego układu i nowego otwarcia”.

To dopiero początek zmian? Wrocław wchodzi w bardzo gorący politycznie czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *