
Przedstawiciele Nowej Lewicy razem z radnymi kojarzonymi z PiS stanęli wspólnie pod pomnikiem św. Jana Pawła II w 106. rocznicę urodzin papieża Polaka. Złożono kwiaty, zapalono znicze, były gesty pamięci i oficjalne zdjęcia.

A nam chodzi po głowie pytanie o autentyczność oraz polityczny dysonans. Z jednej strony środowiska, które na co dzień są po przeciwnych stronach ideologicznej barykady i wielokrotnie spierają się o wartości, które głosił Jan Paweł II. Z drugiej – wspólny symboliczny hołd pod pomnikiem papieża.

Czy to dowód, że ponad polityką istnieją jeszcze wspólne autorytety? Czy może raczej kolejny przykład politycznego teatru, gdzie przy pomniku wszyscy potrafią się uśmiechnąć do zdjęcia, jak uliczni kuglarze, a później wracają do swoich ideologicznych okopów?
A może to cyniczna ofiara złożona przez prezydentkę Świdnicy Beatę Moskal – Słaniewską na ołtarzu funkcjonowania koalicji w radzie miejskiej?
Jedno jest pewne — taki obrazek wielu mieszkańców może uznać za co najmniej zaskakujący. Zwłaszcza w kontekście ostatnich deklaracji prezydentki dotyczących transkrypcji związków jednopłciowych.
Co o tym sądzicie?
ZDJĘCIA: fb Beata Moskal – Słaniewska
