Unijne wybory są kluczowe dla dobra Polski

9e62592b97a80fcde5d0603d452ed867.jpg

Kandydatka do Europarlamentu Beata Kempa, w wywiadzie dla TV DAMI Region, wyjaśnia dlaczego tak niezmiernie ważne są nadchodzące wybory do parlamentu europejskiego.

One thought on “Unijne wybory są kluczowe dla dobra Polski

 1. Idea słuszna – bronić polskiej racji stanu.

  Tylko pytanie jest proste: jaka jest skuteczność tej obrony i napisana na dni, miesiące czy lata?

  Co politycy PiS zmienili w UE przez ostatnią kadencję? Jaką mieli siłę przebicia?

  Obawiam się, że budowanie sił prawicowych w strukturach UE jako większościowych to proces, który nie zatrzyma lewicowo liberalnych zapędów UE póki nie wydarzy się kataklizm. Obywatele mają nikły wpływ na UE, nawet wybory do PE tego nie zmienią. W polityce brylują bowiem oszuści. Zapędy do zmian traktatowych, próba neutralizacji Konstytucji RP do roli prawa lokalnego podległego regulacjom unijnym, już powinny wzbudzić alarm ale i właściwe, natychmiastowe reakcje organów krajowych.

  Kogo? Zachęcam do przeczytania art. 126 ust.2 oraz art.133 ust 1 pkt 1) Konstytucji RP.

  Prezydent Andrzej Duda jest bierny od 13 października 2023. Zamach na chronione konstytucyjnie media publiczne nie spowodował jego konkretnych reakcji.Teraz jest mowa o pozbawieniu suwerenności kraju członkowskiego w ramach traktatu.

  Prezydent RP boi się wypowiedzieć umowy (traktatu)? Ważniejszy jest proces depolonizacji? Myśl o zakończeniu ostatniej kadencji skłania to bierności?

  Najgorszym doradcą jest strach.

  Konstytucja nakłada obowiązki. Bez Konstytucji Polska nie istnieje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *