„INVEST-PARK” systematycznie wspiera kluby sportowe

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna przekaże w 2023 roku ponad milion złotych na działania z zakresu sponsoringu i CSR

Już od kilku lat Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” systematycznie wspiera kluby sportowe, ochotnicze straże pożarne i wiele innych organizacji oraz instytucji użyteczności publicznej na terenie Dolnego Śląska, Wielkopolski oraz Opolszczyzny. We wtorek (31 stycznia) w Zamku Książ doszło do spotkania z podmiotami, które w 2022 roku mogły liczyć na wsparcie Spółki.

W spotkaniu udział wzięli m.in. Piotr Wojtyczka – Prezes Zarządu WSSE oraz Grzegorz Macko – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego. Nie zabrakło również przedstawicieli wielu organizacji.

Od początku naszej obecności w Strefie moim priorytetem jest uwalnianie potencjału Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przede wszystkim w kategoriach biznesowych, ale co nie mniej ważne — także w wymiarze społecznej odpowiedzialności naszej spółki – mówił podczas spotkania Prezes WSSE Piotr Wojtyczka.

W ramach szerokiego programu wsparcia i strategii CSR WSSE wsparło łącznie 113 niezależnych podmiotów. Ścieżką sponsoringową zasilone zostało 61 organizacji na kwotę ponad 370 tys. zł, a w ramach darowizn przekazano na ręce 50 podmiotów – równowartość kolejnych 300 tys. zł. Łącznie na realizację wszystkich zewnętrznych przedsięwzięć przekazano kwotę ponad 670 tys. zł.

W swojej wypowiedzi Prezes Piotr Wojtyczka podkreślał, że kluczowa jest współpraca i wspólne dążenie do realizacji kolejnych projektów. Przekazano również dobre informacje dla wszystkich podmiotów, które w 2023 roku będą ubiegać się o wsparcie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. – Początek roku traktujemy jako czas na wyznaczanie nowych celów i ambitnych przedsięwzięć. Także dlatego, za zgodą naszej Rady Nadzorczej, a także po konsultacjach z parlamentarzystami, a przede wszystkim – diagnozując Państwa potrzeby zdecydowaliśmy się podwoić tę kwotę. Oznacza to, że w 2023 roku z naszego budżetu przekażemy ponad milion złotych na wsparcie stowarzyszeń, fundacji i osób fizycznych. Już w marcu do Państwa dyspozycji oddamy także nowy, elektroniczny generator wniosków, który zdecydowanie uprości system ubiegania się o środki i wsparcie eliminując zarazem problem z oczekiwaniem na wypłatę pieniędzy.

Swojego zadowolenia z działań realizowanych przez WSSE nie krył również Grzegorz Macko – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego. – Cieszę się, że ta piękna idea wspierania organizacji przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną jest stale realizowana. Spółka ma kolejne ambitne plany, aby ten program rozwijać. Tworzone są dzięki temu wspaniałe rzeczy i to niezwykle ważne, że posiadamy właśnie takiego mecenasa, który prowadzi efektywne działania w ramach odpowiedzialności społecznej biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *