Sejmik zaapelował do Rządu w sprawie rolników

MG_2320.jpg

Sejmik Województwa Dolnośląskiego zwrócił się do polskiego rządu z prośbą o podjęcie skutecznych działań w sprawie spełnienia postulatów strajkujących rolników.

One thought on “Sejmik zaapelował do Rządu w sprawie rolników

 1. Wspomnijmy…

  Polska ma zasoby węgla kamiennego na ponad 100 lat wydobycia.

  Polska ma około 30 % powierzchni kraju zalesionej.

  Polska jest w stanie wyżywić cały kraj dzięki własnemu rolnictwu. Polska jest wręcz eksporterem nadmiaru żywności dla krajów UE i innych.

  Zarówno tereny leśne ale i także rolnicze dzięki fotosyntezie pochłaniają CO2 i emitują tlen. To polskie „płuca”.

  UE, w szczególności takie kraje jak Niemcy, mając rozwinięty przemysł i jednocześnie zurbanizowane tereny, generują zanieczyszczenia bez niwelowania ich dzięki roślinności.

  Unijny problem to nie jest polski problem.

  Niemcy dążąc do ochrony środowiska w swoim kraju szukają środków na ich pokrycie. Zamiast samodzielnie je ponieść sięgają po środki wspólnotowe, aby na tym zaoszczędzić, a przy okazji zrobić interes promując i przyjmując w UE rozwiązania, których beneficjentem będą rodzime, niemieckie, firmy (sprawa zakupu wiatraków firmy z S).

  Niemcy sięgają po te sfery funkcjonowania innych krajów, które stanowią o ich bezpieczeństwie, zarówno energetycznym, ale i żywnościowym. Zaczynają także sięgać po bezpieczeństwo militarne innych krajów, próbując powoływać do życia unijne wojsko oraz unijną obronę przestrzeni powietrznej.

  Zielony ład? Nie. To jest „Niemiecki ład”.

  Za m.in. polskie pieniadze.

  Myślmy. Gdzie jesteśmy, co mamy, czym ryzykujemy i dokąd tak naprawdę zmierzamy.

  Nikt za nas nie weźmie odpowiedzialności za.nasze bezpieczesntwo jeśli sami o nie nie zadbamy. Polskie rolnictwo to jeden z przykładów polskiej racji stanu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *