W Wałbrzychu powstanie kolejne Lokalne Centrum Biznesu

W Wałbrzychu powstanie kolejne Lokalne Centrum Biznesu

Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej!

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” nie zwalnia tempa! W poniedziałek (06.02) przy ulicy Villardczyków w Wałbrzychu odbyła się uroczystość wbicia łopaty pod budowę Lokalnego Centrum Biznesu – hali przemysłowo-magazynowej dedykowanej pod wynajem dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców. Warto wspomnieć, że to druga bliźniacza hala, która powstanie w tym miejscu. Pierwszą otworzono w lutym 2022 roku.

W wydarzeniu udział wzięli m.in. Ireneusz Zyska – Sekretarz stanu, Pełnomocnik Rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, Jarosław Kresa – Wicewojewoda Dolnośląski, Grzegorz Macko – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, czy Marcin Gwóźdź – Poseł Ziemi Ząbkowickiej na Sejm RP.

Od początku naszej obecności w Strefie moim priorytetem jest uwalnianie potencjału Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. I właśnie dzisiaj Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna stawia kolejny ważny krok! Blisko rok temu spotkaliśmy się tutaj, w Wałbrzychu, przy ulicy Villardczyków, aby oficjalnie otworzyć pierwsze Lokalne Centrum Biznesu. Dzisiaj potwierdzamy, że sukcesywnie realizujemy nasze obietnice i spotykamy się podczas uroczystości symbolicznego wbicia łopaty, pod kolejną, bliźniaczą halę, dedykowaną małym i średnim przedsiębiorcom. Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna nie rozwijałaby się tak szybko i tak dynamicznie, gdyby nie partnerzy i patroni polityczni w postaci samorządowców na czele z Panem Wicemarszałkiem Grzegorzem Macko. Panie Marszałku bardzo dziękuję za tę niezwykle owocną współpracę! – mówił podczas oficjalnej uroczystości Prezes WSSE Piotr Wojtyczka.

Hala liczyć będzie ponad 6 000 metrów kwadratowych powierzchni z zapleczem biurowym i socjalnym oraz infrastrukturą otoczenia w postaci: parkingu, placów manewrowych i terenów zielonych. Inwestycja kosztować będzie blisko 26 mln zł brutto, a jej zakończenie planowane jest na koniec września 2023 roku. – To bardzo ważny dzień we współczesnej historii gospodarczej subregionu wałbrzyskiego. Dzięki takim właśnie inicjatywom powstaną nowe miejsce pracy a Wałbrzych wejdzie na jeszcze wyższy poziom rozwoju gospodarczego. Bardzo dziękuję Panu Prezesowi Piotrowi Wojtyczce za ten projekt – powiedział Ireneusz Zyska – Sekretarz stanu, Pełnomocnik Rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii w Ministerstwie Klimatu i Środowiska.

Blisko rok temu odbyła się oficjalna inauguracja pierwszego Lokalnego Centrum Biznesu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. We wrześniu 2023 roku przy ulicy Villardczyków w Wałbrzychu obok siebie będą zatem funkcjonować już dwie hale magazynowo-przemysłowe. Jak podkreśla Grzegorz Macko – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego to inwestycje, które sukcesywnie zwiększają atrakcyjność biznesową i inwestycyjną Wałbrzycha. – Jakiś czas temu zastanawialiśmy się wspólnie co trzeba zrobić, aby pomóc naszym lokalnym przedsiębiorcom. Widać, że wówczas zostały podjęte słuszne decyzje i postawiono na rozwój Lokalnych Centrum Biznesu. Dzisiaj ten projekt jest w pełni zmaterializowany i powstaje druga hala w Wałbrzychu. Wszyscy możemy czuć z tego powodu satysfakcję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *